Podsumowanie konferencji Let's talk about CX

19.6.2024

Konferencja Let’s talk about CX, organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Marketingu (SMB) odbyła się 19.06.2024 roku w Warszawie. Organizatorzy zebrali fachowców w obszarach CX-owych, a event był podzielony na tematyczne panele. W każdym z nich występowali specjaliści, którzy mierzyli się z pytaniami oraz dyskutowali między sobą, o bieżących wyzwaniach i problemach.  

yarrl był partnerem tego wydarzenia, a nasz kolega Michał Robak, reprezentował nas w panelu „Nowe konie w stajni, czyli jakie technologie mamy mieć”. Opowiadał o wyzwaniach, jakie stawiają przed nami klienci, na co zwrócić uwagę przy wykorzystywaniu AI, jakie są najczęstsze błędy przy planowaniu automatyzacji w firmach oraz o narzędziach, jakie pomagają podnosić funkcjonalność CX w firmach.  

Cieszy fakt, że w każdym panelu podkreślano istotę człowieka, jako klucza do dobrej obsługi klienta. To pracownik ze znajomością narzędzi nadal jest i będzie kluczowym elementem biznesu.  

Drugim punktem wyróżniającym się w dyskusjach była sztuczna inteligencja. W większym, bądź mniejszym stopniu to ona stanowiła element każdego panelu. W trakcie dyskusji omawiane były m.in.:

  • aspekty prawne wykorzystywania AI,  
  • dane, jakich możemy jej dostarczyć,  
  • jak odnosi się to do RODO,  
  • jakich efektów możemy oczekiwać

Pojawiło się też kilka punktów o zagrożeniach związanych z wykorzystywaniem AI w biznesie.

Frekwencja wydarzenia dopisała. Przy naszym stoisku pojawiło się wiele osób. Ze wszystkimi udało się nam porozmawiać, z większością wymienić także kontakty. Była to doskonała okazja, by spotkać się na żywo w przyjemnej atmosferze oraz wymienić się spostrzeżeniami dotyczącymi obecnych trendów na rynku.  

Całe wydarzenie, to przekrój przez większość tematów dotyczących Customer Experience. Każdy prelegent dodał ważne spostrzeżenia i zwrócił uwagę na coś istotnego z jego punktu widzenia. Dzięki temu uczestnicy wydarzenia mogli złapać inną perspektywę, na swoje zadania zawodowe.  

Zwyciężczyni konkursu gratulujemy i mamy nadzieję, że słuchawki podniosą jakość pracy!